ÜRETİM

Üretim safhasından önce genel olarak Türkiye ve dünyadaki son gelişmeler dikkate alınarak ülkemiz topraklarının genel özellikleri üniversite ve bilim kuruluşlarının yapmış olduğu etüd çalışmalarından öğrenilmiştir. Bu etüd çalışmaları dikkate alınarak yarı kurak ve kurak bölge iklimlerinde etkin ve sürdürülebilir tarım felsefesine uygun olarak gübre üretimine karar verilmiştir.
Üretilen gübrelerin toprakta fikse olmamaları, yıkanmamaları ve toprakta ki etkilerinin uzun süreli olması için iklim ve bölge topraklarına uygun doğal gübreler üretilmiştir. Anılan bu gübreler yukarıda da anlatıldığı üzere hem toprak hem de bu topraklardan üretilecek ürünlerle beslenecek hayvan ve insan sağlıkları dikkate alınarak hazırlanmaktadır. Bu amaçla bünyemizde 1 profesör, 1 doçent ve 3 ziraat mühendisi gözetiminde bir AR-GE laboratuarı kurulmuştur. Bununla birlikte Önerilen Projenin Detaylı bilimsel araştırmaları Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak ve Bahçe, Ege Üniversitesi Bahçe, ve Gazi Osman Paşa Üniversitesi Toprak bölümleri başta olmak üzere çok sayıda doktora ve yüksek lisans tezleri ve bilimsel araştırmalarıyla desteklenmiştir. Üretim teknolojisinin temel prensipleri aşağıda sıralanmaktadır:
  • Tüm ürünler sera ve arazi koşullarında üniversitelerce test edilmiştir.
  • Tüm ürünler çok özel organik substratlardan oluşmaktadır.
  • Kimyasal madde içermezler.
  • Etkileri uzun (2-10 yıl) sürelidir.
  • Yüksek teknolojik yöntemlerle üretilmekte olup ayrıca patentlendirilecektir.
  • Eski teknolojilerle üretilen gübreler gibi yıkanıp fikse olmazlar.
  • Toprak veya suya zararlı maddeler içermeyen çevre dostu preparatlardır.
  • Yüksek miktarda mikro element içermesine karşın bitkiye hiçbir zararı dokunmaz.

Hakkımızda

Türkiyenin en büyük bazaltik pomza üreticilerden biri olan KURMELLER MADENCİLİK A.Ş 1998 yılında bünyesinde ALTERNATİF A.Ş yi oluşturmuştur.

Alternatif Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş', Türkiye 'de Organik toprak düzenleyicisi ve Organik Gübre üreticilerinin öncülerindendir.

İletişim

Merkez:

Döşeme Mah. 60075 Sok. No:2 Baysan 2 Apt. Kat:3 Daire:11 Seyhan, Adana

Fabrika:

Adana Organize Sanayi, E-5 Yolu Üzeri, Hatıra Orman Yanı, Adana

Tel: +90 (322) 453-3362/5041

Faks: +90 (322) 454-6624

Sosyal Medya

Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz. Bizimle ilgili haberler, güncel projeler, devam eden ve tamamlanan projelerimizden paylaşımlar görebilirsiniz.

İletişim Formu

© 2019 Alternatif Tarım