MİSYONUMUZ

Alternatif tarım uygulamalarının temelinde, doğayla birlikte çalışmak "doğanın suyuna gitmek" prensibi yatmaktadır. Alternatif Tarım Ürünleri, uzun vadede, sürdürülebilir tarımla geleneksel tarımın yüzyıllar boyunca deneme yanılma yoluyla elde edilmesi bilgilerinden geniş ölçüde yararlanılarak, toprakların ıslahları, korunmaları ve geliştirilmeleri amaçlanmıştır. Böylece gelecek kuşaklara doğayı tüketmeden yeterli nicelik ve nitelikte topraklar bırakılmış olacaktır.
Anadolu'da tarımsal geçmişimizin bize iletmek istediği en önemli mesaj, toprakların verimliliklerini koruyan uygarlıkların varlıklarını sürdürdüğü, verimliliklerini koruyamayan uygarlıkların ise yok oldukları yönündedir. Burada önemli olan tarihsel yanılgılardan ders alarak, sorunlarımıza sürdürülebilir çözümlerle yaklaşmak olmalıdır.

Hakkımızda

Türkiyenin en büyük bazaltik pomza üreticilerden biri olan KURMELLER MADENCİLİK A.Ş 1998 yılında bünyesinde ALTERNATİF A.Ş yi oluşturmuştur.

Alternatif Tarım Sanayi ve Ticaret A.Ş', Türkiye 'de Organik toprak düzenleyicisi ve Organik Gübre üreticilerinin öncülerindendir.

İletişim

Merkez:

Döşeme Mah. 60075 Sok. No:2 Baysan 2 Apt. Kat:3 Daire:11 Seyhan, Adana

Fabrika:

Adana Organize Sanayi, E-5 Yolu Üzeri, Hatıra Orman Yanı, Adana

Tel: +90 (322) 453-3362/5041

Faks: +90 (322) 454-6624

Sosyal Medya

Sosyal Medyadan bizi takip edebilirsiniz. Bizimle ilgili haberler, güncel projeler, devam eden ve tamamlanan projelerimizden paylaşımlar görebilirsiniz.

İletişim Formu

© 2019 Alternatif Tarım